Ranking bajek z Netflixa...


Jestem wielką fanką Netflixa. Choć z biegiem czasu kilka rzeczy mnie irytuje, to nadal w piątkowe czy sobotnie wieczory prym biorą filmy i seriale. Wiem, ze brzmi strasznie nudno, ale nic na to ni poradzę, widocznie już przyszedł czas na nudę :) Nie ma na to co prawda wiele czasu, bo gdy ja myślę o jakiejś komedii romantycznej, od razu słyszę dziecięcy głosik proszący o bajkę. Wobec takiego słodkiego argumentu, nie ma mocnych. Dlatego najczęściej wybór pada na filmy animowane lub bajko-filmy, jak zwykła nazywać Helena filmy rodzinne. 


Na najpopularniejszej ostatnio platformie, oprócz znanych tytułów, możemy znaleźć też takie, które są dostępne tylko na Netflixie. Wiele z nich jest fantastycznych, inne całkiem dobre, a jeszcze inne nieco zawodzą. Poniżej znajdziecie moje subiektywne zestawienie. 

MIEJSCE 10 - WYPRAWA NA KSIĘŻYC (2020) FILMWEB 6/10

Fei Fei nadal nie poradziła sobie ze śmiercią matki. Tym większym ciosem jest dla niej fakt, że ojciec spotyka na swej drodze nową kobietę, która wraz ze swoim synem, wchodzi w ich życie. Nie potrafiąc się z tym pogodzić, postanawia zbudować rakietę kosmiczną i wyruszyć na księżyc, by udowodnić istnienie mitycznej boginie, o której istnieniu przekonywała ją matka. U mnie na ostatnim miejscu, bo choć sama historia może nie jest najgorsza, to według mnie została bardzo spłycona. Ta bajka mogłaby być po prostu lepsza. 

MIEJSCE 9 - DZIKA EKIPA (2021) FILMWEB 6,5/10

Nieco sztampowa historia. Grupka najbardziej niebezpiecznych zwierząt na świecie, ma dość życia od pokazu do pokazu w australijskim ZZO. Postanawiają opuścić życie w niewoli i ruszyć w nieznane by znaleźć się w wymarzonej dziczy, gdzie zaznają w końcu tak upragnionej wolności. Brzmi znajomo? Na bohaterów czeka wiele niebezpieczeństw i przygód. Bajka do pooglądania, gdy nic innego nie znajdziecie. 

MIEJSCE 8 - W RYTMIE DŻUNGLI  (2020) FILMWEB 5,3/10

W środku dżungli rozbija się statek kosmity, który ma za zadanie podbić Ziemię. Okazuje się jednak, że sympatyczny kosmita, nie jest najlepszym zdobywcą i bardzo samotnym stworzeniem. Na szczęście w nowym dla niego świecie poznaje grupkę gadających zwierząt, które pomagają mu wrócić do domu i uratować świat. Bardzo fajna bajka opowiadająca o sile przyjaźni. 

MIEJSCE 7 - SMOK ŻYCZEŃ (2021) FILMWEB 7,3/10

Nastoletni Din to chłopiec pochodzący z robotniczej rodziny, pełen kompleksów ale i wielkich marzeń. Tęskni na swoja przyjaciółką z dzieciństwa, która należy do zupełnie innego świata. Przypadkowe spotkanie chłopca i smoka spełniającego życzenia, prowadzi do wielu, niesamowitych przygód. Uczy tez chłopca, co tak naprawdę się liczy i że nie warto udawać kogoś kim się nie jest. Pouczająca i wzruszająca opowieść. 

MIEJSCE 6 - MITCHELLOWIE KONTRA MASZYNY  (2021) FILMWEB 7,5/10

Katie, utalentowana choć nieco odstająca od rówieśników nastolatka, dostaje się do wymarzonej szkoły filmowej. Jej zwariowana rodzinka postanawia towarzyszyć dziewczynie w drodze do szkoły. Mają nadzieje na zaciśnięcie rodzinnych więzi w tej, jak myślą, ostatniej podróży. Nagle trafiają w sam środek buntu robotów. Muszą zostawić za sobą wcześniejsze waśnie i wspólnie walczyć o przyszłość. Ciepła opowieść o skomplikowanych relacjach rodzinnych i trudnym dorastaniu. 

MIEJSCE 5 - VIVO  (2021) FILMWEB 6,3/10

Sympatyczny, żółty kinkażu o i mieniu Vivo to małpka, uratowana przez starzejącego się śpiewaka Andresa. Odtąd są nierozłączni i codziennie zabawiają mieszkańców Hawany swoim śpiewem i radosnymi występami. Gdy Anders umiera, Vivo postanawia wyruszyć do Miami, by spełnić jego ostatnie życzenie. Tuż przed śmiercią Andres dostał zaproszeni na pożegnalny koncert swej skrytej miłości. Napisał dla niej nawet miłosną piosenkę, którą teraz Vivo chce jej dostarczyć, by w symboliczny sposób ich na nowo połączyć. Przyjemna bajka z bardzo ciekawą oprawą muzyczną. 

MIEJSCE 4 - TAJNA AGENCJA KONTROLI MAGII  (2021) FILMWEB 6,3/10

Tytułowi Jaś i Małgosia to znane z bajek rodzeństwo. Tym razem poznajemy ich jako dorosłych ludzi. Małgosia podąża droga prawa i jest jedna z najlepszych agentek w Tajnej Agencji Kontroli Magii. Natomiast jej brat stał się ulicznym magikiem, wyjętym spod prawa oszustem. W związku z porwaniem króla, rodzeństwo musi wspólnie pracować nad sprawa, mimo nieukrywanej niechęci. Z czasem, jak to bywa w bajkach, bohaterowie się docierają i dowiadują się rzeczy, o których wcześniej nie mieli pojęcia. Budują swoją relacje na nowo i odkrywają, że mimo różnic nadal są rodziną i się kochają. Bardzo ciekawa historia pełna magii i niespodziewanych zwrotów akcji. 

MIEJSCE 3 - MY LITTLE PONY: NOWE POKOLENIE  (2021) FILMWEB 6,7/10

Nie znałam wcześniej osławionych kucyków. Helena jakoś nigdy nie wkręciła się w ich przygody na tyle, bym się nimi zainteresowała. Kraina kucyków jest podzielona. Ziemskie kucyki, pegazy i jednorożce od dawna nie żyją w zgodzie, a legendy o wzajemnej niechęci powtarzane są pyszczka do pyszczka. Rodzi to przede wszystkim niepokój i strach, dlatego gdy w mieście kucyków pojawia się jednorożec, całe miasto wpada w panikę. Tylko Sunny wierzy, że wszyscy znów mogą żyć w pokoju i przyjaźni. Wyrusza w niebezpieczna podroż by odkryć co tak naprawdę podzieliło kucyki i gdzie podziała się magia. Polecam serdecznie. 

MIEJSCE 2 - RIVERDANCE: RZECZNA OPOWIEŚĆ  (2021) FILMWEB 5,5/10

Choć może ta bajka nie ma najwyższych not, to mnie ujęła bardzo. Może to przez mój sentyment do Irlandii, gdzie ma miejsce akcja. Chłopiec imieniem Keegan jest wychowywany przez dziadków. Opiekują się oni latarnią, która oświetla pobliska rzekę. Zgodnie z legenda to właśnie światło latarni odstrasza mrok i strasznego łowce, który tylko czyha i poluje na mityczne jelenie olbrzymie. Gdy nagle umiera dziadek Keegana, chłopiec wraz ze swoją hiszpańską przyjaciółkę Moyą wyrusza wzdłuż rzeki i poznaje legendarne stworzenia, które swym tańcem sprawiają, że w rzece cały czas toczy się życie. 

MIEJSCE 1 - RODZEŃSTWO WILLOUGHBY (2020) FILMWEB 6,3/10

Jak dla mnie faworyt. Rodzeństwo Willoughby nie ma w życiu zbyt wiele szczęścia. Ich rodzice, całkowicie zapatrzeni w siebie nawzajem, w ogóle nie dostrzegają dzieci i nie zaspokajają nawet ich podstawowych potrzeb. Po znalezieniu małej sierotki i znalezieniu jej idealnego domu, do dzieci dociera, ze lepiej im będzie bez rodziców i postanawiają się osierocić. Wysyłają swych opiekunów na bardzo długie i bardzo niebezpieczne wakacje, z których maja juz nie wrócić. Rodzicom, o dziwo ten pomysl się bardzo podoba i chcą nawet przedłużyć podróż. Wystawiają więc na sprzedaż dom, co dostarcza dzieciakom wielu problemów. Na szczęście maja po swojej stronie kilka dobrych duszyczek. Bardzo wzruszająca historia. Kilka łez z pewnością poleci. 


Na dzisiaj to tyle :) Mam nadzieję, że znajdziecie coś dla siebie. 

Miłego wieczoru, 
J. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz