Jesteś ważna...


Każdy z nas ma w sobie coś z dziecka. Jedni trochę więcej, inni trochę mniej. Niestety, nasze wewnętrzne dziecko nie zawsze jest tym roześmianym i szczęśliwym dzieciakiem, którego odbicie chcielibyśmy widzieć przeglądając się w lustrze. Czasami niewidoczne rany, których doznajemy w dzieciństwie, potrafią wryć się w nas na stałe, nie pozwalając wewnętrznemu dziecku na późniejsze, dorosłe, szczęśliwe życie. Często jednak nasze wewnętrzne dziecko doskonale wie czego mu brakuje. Wtedy krzyczy, tupie mocno nóżkami i domaga się naszej uwagi. 


We mnie też jest smutne, zlęknione, wystraszone dziecko. Brakuje mu pewności siebie, odwagi i wiary we własne możliwości. Dostało mniej miłości niż potrzebowało, zbyt mało wyrozumiałości i wsparcia, jakiego oczekiwało, a zbyt wiele obietnic bez pokrycia, samotności i strachu. Nie miało emocjonalnej bliskości, dlatego teraz nie potrafi do końca zaufać. Jego potrzeby nigdy nie były najważniejsze, przez co potrzeby innych przedkłada nad swoimi marzeniami i planami. Nikt nie zagrzewał go do walki, nie dodawał otuchy, nie tłumaczył, że upaść można wiele razy. Teraz łatwo się poddaje, boi się konfrontacji, nie zna własnej wartości. Co powiedzieć takiemu dziecku? 

JESTEŚ WAŻNA 

Już teraz. W tym czasie, którym jesteś. Jesteś ważna. Dla mnie, dla innych, dla świata. Nie musisz na to w żaden sposób zasłużyć. Ludzie, którym na Tobie naprawdę zależy, będą Ci towarzyszyć przez całe życie. Ci, którzy o Ciebie nie dbają, znikną z niego na zawsze. To jest w porządku. Lepiej mieć wokół siebie garstkę oddanych przyjaciół, niż dziesiątki przypadkowych ludzi. 

JESTEŚ DOBRA

Zawsze byłaś i nadal będziesz dobrym człowiekiem. Niestety spotka Cię w życiu wiele złego, lecz mimo wszystko zrobisz wiele dobrego dla innych. Nie pozwolisz, by te złe chwile zdominowały Twój wewnętrzny głos. Będziesz mieć w sobie wielkie pokłady empatii, którą spożytkujesz w mądry sposób. Dasz innym wiele ciepła i miłości. 

JESTEŚ MĄDRA

Teraz możesz w to nie uwierzyć, ale każde Twoje doświadczenie daje mi dorosłej ogromną dawkę życiowej mądrości. Wszystko co Cię spotyka, pozwala mi pamiętać i wyciągać wnioski. Jesteś inteligenta, błyskotliwa i mądra. 

JEŚTES SILNA 

Choć czasem masz ochotę się schować przed wszystkim na całą wieczność i wydaje Ci się, że jesteś najsłabszą istotą istotą na świecie, mylisz się. Jesteś bardzo silna, nawet tak, że czasami siebie samą zaskoczysz. Każde doświadczenie buduje Twoją wewnętrzną siłę. Dasz sobie radę z każdym problemem i nic nie będzie w stanie Cię złamać. Będziesz jak drzewo w niezwykle mocnymi i grubymi korzeniami, które przetrwa każdą burzę. 


Jesteś naprawdę wartościową osobę i nigdy nie daj sobie wmówić, że jest inaczej. Nie zatrzymuj się, nie pozwól by czyjeś kłody były dla Ciebie przeszkodą. Dasz sobie radę, nawet wtedy, kiedy wydaje się to niemożliwe. Otaczaj się ludźmi, którzy są dla Ciebie dobrzy. Tych toksycznych omijaj z daleka. Nie pozwalaj im podejść zbyt blisko. Zawsze jednak bądź otwarta na innych ludzi, nigdy nie wiesz co się za nimi kryje i jaka jest ich historia. Bądź nadal dobrym człowiekiem, a wszystko się w końcu ułoży. 

Obiecuję. 


Co Wy byście powiedzieli swojemu wewnętrznemu dziecku? Zatrzymajcie się na chwilę i pomyślcie. Co chcielibyście usłyszeć swoimi małymi, dziecięcymi uszkami? 

Miłego wieczoru!

J. 

1 komentarz:

  1. Co kto lubi, co kogo interesuje, ale ogólnie polecam - wystawa malarstwa w Krakowie. I coś takiego - https://joniak-galeria.pl/wystawy/ powinno sprawić przyjemność i dać pole do inwestycji. Jak to widzicie?

    OdpowiedzUsuń