kicia kocia na ratunek

REWELACYJNA SERIA KSIĄŻEK DLA DZIECI

Cierpliwość rodzica jest codziennie wystawiana nie nieludzką wręcz próbę. Dzieci mają niesamowity talent jeśli chodzi o testowanie rodzicielskich granic. Zazwyczaj staram się Helence wszystko tłumaczyć. Do skutku. Najczęściej wałkuje jeden temat po milion razy, a ona i tak robi swoje. Gdy po raz kolejny walę głową w ścianę (czasem nawet dosłownie), pomocną dłoń wyciąga do mnie Anita Głowińska i podaje jak na złotej tacy serię rewelacyjnych książeczek dla dzieci. Przedstawiam Wam mój sprawdzony i przetestowany na Helenie sposób na niechciane zachowania dzieci :) 


Kicia Kocia to rezolutna kotka, w wieku przedszkolnym, która odkrywa świat w towarzystwie wiernych przyjaciół i rodziny. Kicia Kocia uczy się ważnych zasad obowiązujących zarówno w relacjach w rodzinie, grupie rówieśników jak i ogólnie w społeczeństwie. A wszystko to w akompaniamencie przyjemnych, dużych i kontrastowych ilustracji. Kicia Kocia pokazuje małym czytelnikom w jaki sposób radzić sobie z różnymi emocjami, problemami, jak przełamać strach czy nieśmiałość. Cała seria nie tylko bawi, ale i uczy, Dziecko poznaje zasady bezpieczeństwa, uczy się jak zachować się podczas burzy, w jaki sposób sprzątać, czy jak segregować śmieci. Cała seria to około trzydziestu książeczek. 

Nie raz Kicia Kocia ratowała mnie z opresji. Sytuacji, w których Kicia Kocia stawała się ostatecznym argumentem bywało wiele. Oto kilka z nich :) 


"KICIA KOCIA JEST CHORA"

Odkąd Kicia Kocia pojawiła się w naszym domu choroby nam nie straszne. Czytaliśmy tą książeczkę dziesiątki jeśli nie setki razy, co spowodowało, że Helena chętnie przyjmuje wszelkie leki, naśladując w tym swoją bohaterkę. Równie żwawo maszeruje do przychodni, bo wie, że spotka tam równie miłą panią doktor, co Kicia Kocia. 


"KICIA KOCIA MÓWI NIE"

Kicia Kocia nie zawsze jest w dobrym humorze. Jak każde dziecko bywa marudna, znudzona i zniecierpliwiona. To oblicze kotki poznajemy podczas zakupów z mamą. Kicia Kocia chce już wracać do domu, co pokazuje strącając produkty z półki. Między mamą a Kicią Kocią dochodzi do standardowej wymiany zdań typu : "podnieś kartonik" i "nie", co skutkuje ucieczką małej bohaterki. Pewnego razu, gdy Helka próbowała mi zwiać w sklepowe alejki wystarczyło, że przypomniałam jej co spotkało Kicię Kocię i jej zapał natychmiast malał :) 


"KICIA KOCIA SPRZĄTA"

Ta część sprawdzi się rewelacyjnie jeśli chcemy w dziecku obudzić zdrowy nawyk sprzątania po zabawie. W książeczce w bardzo dostępny i zrozumiały sposób została wyjaśniona zasadność całego tego sprzątania. Kicia Kocia chce się nadal bawić lecz w pokoju nie ma już miejsca. Po przeczytani tej części Helena wręcz nalega, że sama odłoży książki na książkową półkę i pozbiera klocki do klockowego pudełka. 


"KICIA KOCIA GOTUJE"

W tej książeczce pojawia się bardzo ważna bohaterka. Nasza Kicia Kocia spędza bowiem dzień z babcią. Po skończonej zabawie mała kotka pomaga jej w przygotowaniu obiadu. Dziecko może się nauczyć, że garnek z gotującą się zupą jest bardzo gorący. Nie raz Helka mnie strofowała, wymownie potakując głową, żebym uważała na gorące naczynie :) Osobiście bardzo lubię tą część. Jak sami widzicie, seria o przygodach Kici Koci może pomóc w wielu sytuacjach. Kiedyś pojechaliśmy na pizze. Na ogrodzie była trampolina. Helena mimo wielkiej chęci by po niej poskakać, wstydziła się na niej wejść, bo skakał już po niej inny chłopiec. To jak w podobnej sytuacji zachowała się Kicia Kocia, pomogło Helce przełamać strach i już po chwili bawiła się w najlepsze z nowym kolegą. 

Jeśli więc, tak jak ja, potrzebujecie czasami dodatkowego argumentu, by wytłumaczyć dziecku różne kwestie, ta seria jest dla Was - a właściwie dla Waszych dzieci :) 

A teraz mam niespodziankę. Do rozdania będą cztery opisane wyżej tytuły. Wystarczy w komentarzu pod wpisem, na facebooku lub instagramie napisać, na którą część macie chrapkę oraz dla kogo miałaby by być książeczka :) Losowanie 2 listopada. 

Miłego wieczoru! 

J. 
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz